Schmuck und Haaraccessoires

Stylowa biżuteria, dodatki i ozdoby do włosów.
 • Haaraccessoires

  Gustowne ozdoby i dodatki do włosów.

 • Broschen

  Modne broszki i przypinki, które ożywią Twoją garderobę.

 • Ketten

  Naszyjniki – idealne wykończenie każdej stylizacji.

 • Ringe

  Wybór pierścionków w różnych stylach.

 • Armbänder

  Bransolety i bransoletki, które uzupełnią Twoją stylizację.

 • Ohrringe

  Wybór stylowych kolczyków.

Zusammensetzung

Price

10 zł - 130 zł

Show/hide more options

c

Subcategories

Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów

Biżuteria towarzyszy nam od wieków. Jej początki związane są zapewnianiem ochrony magicznej i informowaniem o statucie lub funkcji danej osoby. Współcześnie biżuteria produkowana jest zarówno ręcznie, jak i maszynowo. To właśnie dzięki masowemu wytwarzaniu biżuterii jej popularność tak wzrosła. Dzisiaj właściwie każdy może sobie pozwolić na jej zakup, co wpływa na zmianę kodu kulturowego biżuterii: przyozdabianie ciała przestaje być związane wyłącznie ze statusem społecznym i zasobnością naszych portfeli. Dzięki temu wybór biżuterii jest ogromny, a jej dopasowywanie do stroju stało się normą.

Biżuterię i ozdoby dobieramy stosownie do okazji i stroju. Ale paleta możliwości jest przecież nieograniczona: kolczyki, pierścionki, bransoletki, wisiory, naszyjniki, kolie, broszki i ozdoby do włosów. Jak je odpowiednio dobrać? Pamiętaj, że celem biżuterii jest podkreślenie urody, a nie jej przyćmienie. W doborze biżuterii i dodatków należy się wykazywać umiarem: jeśli strój jest prosty i skromny, można sobie pozwolić np. na większy czy bardziej ozdobny naszyjnik, jeśli jednak ubranie jest wymyślne, ma wiele kolorów i akcentów, należy ograniczyć ilość i wielkość ozdób, które będziemy nosić. Kieruj się także osobistymi preferencjami i swoim własnym stylem: nawet najdroższy i najpiękniejszy naszyjnik nie spełni swojej roli, jeśli będziesz się w nim źle czuła.

„Biżuteria nie jest po to, aby wzbudzać zazdrość ani tym bardziej zdumienie. Powinna pozostać ozdobą i rozrywką...” (Lisa Chaney).